banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Pokrývačské práce na hale
Poptávka - Poptávám opravu střechy na vícepatrovém domě
Poptávka - Fasádnické práce na budově
Poptávka - Poptávám sádrokartonářské práce, příčky, podhledy
Poptávka - Garážová vrata včetně montáže
5 nejnovějších nabídek
Servis, montáže, výroba, náhradní díly
Soustruh S50 CNC (ZPS Zlín) GO mechanické části ukončena 9/22
VOLNÁ KAPACITA ! NA VÝROBU VSTŘIKOVACÍCH FOREM
Použité oktabíny k prodeji
Dodávky CNC dělících strojů

Přírodní kaučuk (NR) - KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.

08/09/2023

 

 

Přírodní kaučuk (NR) je organický polymer získávaný z latexu, mléčné šťávy kaučukovníku. Pro výrobu NR se používají především latexové stromy, jako je Hevea brasiliensis, a proces získávání kaučuku zahrnuje sběr a koagulaci latexu. Tento přírodní materiál má široké využití v mnoha odvětvích průmyslu díky své flexibilitě, odolnosti a elastickým vlastnostem.

Jedním z klíčových využití přírodního kaučuku je v pneumatikářském průmyslu, kde se používá při výrobě pneumatik pro vozidla. Díky své vysoké odolnosti vůči otěru a dobrým elastickým vlastnostem je přírodní kaučuk ideálním materiálem pro výrobu pneumatik, které musí odolávat různým povětrnostním podmínkám a náročným silničním podmínkám.

Dalším významným využitím přírodního kaučuku je v výrobě různých pružin a tlumičů. V automobilovém průmyslu se používá k výrobě pružin pro zavěšení a k výrobě gumových součástek pro tlumiče, což pomáhá zlepšit pohodlí a stabilitu vozidel.

Mimo automobilový průmysl se přírodní kaučuk používá i v textilním průmyslu k výrobě různých elastických textilií, jako jsou elastické pásky, pružné lemy a gumové pásky. Dále se využívá v obuvnickém průmyslu pro výrobu podrážek a dalších gumových součástek obuvi, které zvyšují pohodlí a odolnost obuvi.

V neposlední řadě se přírodní kaučuk také používá v lékařství, zejména při výrobě lékařských rukavic, hadiček pro infúze a různých typů obvazů. Díky své hypoalergenní povaze je přírodní kaučuk ideálním materiálem pro výrobu lékařských pomůcek, které přicházejí do přímého kontaktu s pacienty.

Celkově lze říci, že přírodní kaučuk má nezastupitelnou roli v mnoha odvětvích průmyslu díky svým unikátním vlastnostem a širokému spektru využití. Jeho trvanlivost, pružnost a odolnost ho činí nenahraditelným materiálem pro výrobu mnoha výrobků, které denně používáme. Je tedy zřejmé, že přírodní kaučuk zůstane důležitým materiálem pro průmysl i v budoucích letech.

 

Parametry vyráběných směsí

 

 

KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.

F. A Gerstnera 21/3

České Budějovice

371 30

Česká republika

 

Tel.:+420 389 000 308, 389 000 168

Fax: +420 389 000 303

E-mail: gumarna@koh-i-noor.cz

Internet: www.gumarna.eu

 

https://www.industry-eu.cz/firmy/koh-i-noor-hardtmuth-a-s

 

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU