banner
5 nejnovějších poptávek
Stavební práce - pokládka vinylové dlažby
Poptáváme plastové odpady PE film
Malířské práce
Stavební práce - dlažba
Poptáváme manipulátor s min. zdvihem 6-7m
5 nejnovějších nabídek
Zakázková kovovýroba
nabídka služeb průmyslové čištění hal, budov a strojů, výmalba, nátěry
Prace
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - SPECIAL 32S
Zabýváme se prodejem návleků na MOPY, rozmýváků a žínek

Profil společnosti - PRAGOELAST s. r. o.

20/11/2019

 

 

Profil společnosti

1

PRAGOELAST spol. s r.o. byla založena v říjnu 1995 jako dceřinná společnost tehdejší akciové společnosti Pragocement a.s. (později Českomoravský cement a.s.) a Heidelberger Elastomertechnik GmbH Haßmersheim se sídlem v Heidelbergu v SRN. V prosinci 2000 se Pragoelast s.r.o. stal 100% dceřinou společností HET-Elastomertechnik GmbH, Haßmersheim, SRN.

Tato dynamická obchodně-výrobní společnost navázala na dlouholeté výrobní zkušenosti v západní Evropě a využívá optimální kombinaci technologie pro velmi variabilní, avšak produktivní výrobu. Přibližně 85% výrobků společnosti je určeno na export a nachází uplatnění nejen v zemích EU, ale i v Americe a Asii.

V současné době Pragoelast s.r.o. zaměstnává v nepřetržitém provozu více než 90 zaměstnanců a se svým průměrným výkonem kolem 25 tun za den je největším výrobcem dílů a tvarovek z recyklované pryže v České republice.

Výrobky z recyklované pryže

2

Výrobky z recyklované pryže se významně uplatňují v tuzemských i zahraničních projektech zaměřených především na tlumení hluku a vibrací. Jedná se zejména o oblast železniční, silniční a tramvajové dopravy. Výsledky prováděných měření po aplikaci tlumících systémů z recyklované pryže prokazují významné utlumení vibrací v obytných místnostech a snížení hladiny hluku v dopravních koridorech. Tím se významně podílejí na zlepšování podmínek životního prostředí.

Systém uložení železničních, tramvajových, příp. důlních kolejnic, vhodný pro městské kolejové koridory, historická centra měst, ale i jiné průmyslové a občanské zástavby - dodávky tlumících systémů včetně poradenství zajišťujeme z vlastní výroby s podporou HET Group.

Uplatnění

Široké uplatnění je dále možno nalézt v oblasti průmyslu, mechanické ochrany staveb, antivibrační izolace technologického zařízení stejně jako dilatační nebo protiskluzové pásy pro dopravní či manipulační účely.

  • Antivibrační izolace základů USM, podlahy průmyslových hal, podložky pod vibrační, lisovací, kovací a rotující stroje a zařízení apod.
  • Protiskluzové podložky a pásy GR850FS a FS700 pro transportní a manipulační účely

 

Výrobní program

Výrobní program společnosti, zejména jeho variabilita a přizpůsobivost jsou významnou inspirací pro projektanty a konstruktéry.

V komunální resp. rekreační sféře nalézá výrobní sortiment Pragoelast s.r.o. široké využití zejména při výstavbě klidových rekreačních zón a sportovišť, dětských hřišť, pěších koridorů, ale i obložení balkónů, bazénů, atd. Naše elastické a protipádové dlaždice jsou testovány a certifikovány na kritickou pádovou výšku dle ČSN EN 1176 a 1177 a lze je s úspěchem použít při tlumení možných následků pádu z výšky až do 3,0 m.

  • Protipádová dlažba dětských hřišť FSPL, elastická dlažba EPL, zámková dlažba ZPL
  • Příslušenství jako elastické obrubníky RDST, elastické překrytí soklů resp. pískovišť, klínové elastické náběhy k dlažbě rovné KRE, rohové vnější KREE, rohové vnitřní KREI
  • Retardéry šířky 250 nebo 500 mm

 

Mimo uvedené přednosti výrobků je také docíleno žádané elasticity výrobků a jejich tlumících schopností, tvarové a barevné rozmanitosti ale i stálosti, ekologické a hygienické nezávadnosti a v neposlední řadě i příznivé ceny. Velkou výhodou je také možnost již použité výrobky znovu recyklovat.

 

 

PRAGOELAST s. r. o.

Na Cikánce 2

Praha 5 - Radotín

153 02

Česká republika

 

Tel.:+420 257 002 976, 972

Mob.:+420 737 252 537

Fax: +420 257 002 979

E-mail: jitka.blechova@pragoelast.cz; info@pragoelast.cz

Internet: www.pragoelast.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/pragoelast-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU