banner
5 nejnovějších poptávek
Soustružení dílů
Malířské práce
Obrábění dílů
Poptáváme vložky hadicového ventilu
CNC obrábění dílů
5 nejnovějších nabídek
ASV 7-SET - „Kapesní“ akumulátorový šroubovák
Frekvenční měnič GD10-1R5G-S2-B; 1x230VAC; 1,5kW/ výstup 7,5A, 3x230VAC
Proces galvanického zinkování a následná pasivace povrchu
CNC obrábění
Zařízení BPS-12.250AV-DC-v17 pro odporové svařování rovinných svařenců

Společnost Fronius rozšiřuje svařovací zdroj TPS/i o svařovací proces CMT

22/12/2016

 

Novým svařovacím systémem TPS/i CMT spojuje technologická jednička Fronius inteligentní funkce své aktuální platformy přístrojů s přednostmi nejstabilnějšího svařovacího procesu. Metoda Cold Metal Transfer přitom přesvědčí nejlepšími výsledky u různých materiálů, inovativní MIG/MAG svařovací zdroj TPS/i zase širokými možnostmi nastavení a použití. Díky novému systému uživatelé profitují z výrazného zvýšení efektivity a kvality.

 

 

Důležitou součástí systému TPS/i CMT je nový, vylepšený hořák PullMig, který má nejen delší životnost a je lehčí a robustnější než jeho předchůdce, ale především je chladnější. Kromě podstatně pomalejšího opotřebení přesvědčí hořák také stabilnějším obloukem. Společnost Fronius navíc optimalizovala vedení drátu dynamickým a precizním servomotorem. Hořák PushPull je tak dokonale sladěný s rychlou regulací oblouku svařovacího zdroje TPS/i. Také manipulace se zjednodušila. Při zavádění drátu již není třeba otevírat madlo hořáku.

Svařovací proces CMT v porovnání s jinými postupy MIG/MAG výrazně snižuje vnos tepla. Výsledkem je bezrozstřikový přechod mezi materiály a tím také optimální výsledky svařování. Zvláštní výhody tato metoda nabízí při spojování různých materiálů, například oceli a hliníku, a také tenkých plechů. V kombinaci s inteligentním svařovacím zdrojem TPS/i se nyní otevírají ještě širší oblasti použití. Celá řada možností nastavení umožňuje například přesně regulovat vnos tepla při svařování a optimalizovat přemostitelnost spár a profil průvaru. Kombinací různých parametrů nastavení vzniká široké spektrum univerzálních a nakombinovaných charakteristik uložených v přístroji. Charakteristiky definované uživatelem tak už většinou nejsou zapotřebí. Kromě toho je pro uživatele podstatně snažší vybrat vhodný svařovací program.

Z rozšířených možností profitují především uživatelé, kteří pravidelně svařují různé materiály, např. v rámci oprav. Svařovací systém TPS/i CMT je vhodný pro všechny druhy materiálů a navíc zvládne spojování plechů o tloušťce 0,5 až 6 milimetrů. Určen je také pro malé série nejrůznějších dílů, kde se nevyplatí robotizovaná řešení. Stávající svařovací zdroje TPS/i, které jsou již vybaveny funkčními balíčky Standard a Puls, lze prostřednictvím upgradu snadno dovybavit pro proces CMT.

 

 

FRONIUS ČESKÁ REPUBLIKA s. r. o.

Dolnoměcholupská 1535/14

Praha 10

102 00

Česká republika

 

Tel.:+420 272 111 011, 272 742 369

Fax: +420 272 738 145

E-mail: praha@fronius.com

Internet: www.fronius.cz

 
 
 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU