banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Máme zájem o rekonstrukci krovu, montáž střešních latí, pokládka nové plechové střešní krytiny
Poptávka - Máme zájem o zateplení bytového domu, dotace
Poptávka - Bourací práce, instalace sanity, nové obklady, stavební a zednické práce v koupelně, práce na klíč
Poptávka - Elektroinstalatérské práce v bytě, elektroinstalace
Poptávka - Mám zájem o renovaci oken
5 nejnovějších nabídek
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - SPECIAL 42S
Nábytek, židle, vybavení interiéru do 10ti dní
Použité oktabíny k prodeji
Plastové přepravní boxy
Váš tryskací stroj nepracuje správně?

Vývoj výlisku, konstrukční návrh formy až po samotný výlisek s montáží - KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.

28/08/2023

 

 

O společnosti

  • 1949 založení nástrojárny jako součást koncernu TESLA
  • 1992 privatizace - vznik RONAS s. r. o.
  • 1995 vybudována lisovna pro vstřikování plastů - vzorkování forem
  • 1999 zprovozněna nová lisovna - vzorkování forem + sériová výroba
  • 2014 součástí KOH-I-NOOR holding a.s
  • 2014 výstavba nového skladu pro lisovnu

KOH-I-NOOR RONAS s.r.o.Společnost RONAS, stejně jako třináct dalších firem, vznikla odloučením od koncernu Tesla v r. 1992. Původně rožnovský podnik vyráběl černobílé a barevné televizní obrazovky a další elektronické součástky. Od vzniku nové firmy RONAS s.r.o. se odehrálo mnoho změn na trhu a pochopitelně tedy i v samotné firmě RONAS, která díky tomu, že se změnám přizpůsobila, zaznamenala dynamický rozvoj. Společnost je držitelkou důležitých certifikátů ISO 9001IATF 16949 a environmentální normy ISO 14001.

V současné době se KOH-I-NOOR RONAS dělí na dvě střediska – nástrojárna a lisovna.

Nástrojárna

Nástrojárna se na celkovém objemu tržeb podílí cca 28 %. Větší polovina vyrobených forem je určena k sériovému lisování na středisku lisovny, další část forem je pro externí lisovny. Hlavní specifikace produkce jsou formy pro termoplasty s maximálními rozměry 800 x 600 x 600 mm a váhou do 2,5 tuny. Menšinový výrobní program výroba přesných dílů a součástek.

Lisovna

Lisovna se v posledních letech velmi rozvinula. Aktuálně je vybavena celkem 28 horizontálními vstřikolisy s minimální uzavírací silou od 40 tun až po 575 tun. Větší polovina lisů je doplněna automatizací. Lisuje především technické výlisky do váhy 1300 g.

Komplexní řešení

Společnost KOH-I-NOOR RONAS díky svým mnohaletým zkušenostem poskytuje svým zákazníkům komplexní služby od podílu na vývoji výlisku, konstrukční návrh formy až po samotný výlisek s montáží. Formy pro externí lisovny firma samozřejmě odzkouší a doporučí vhodné parametry k sériovému lisování, samozřejmostí je následná údržba a opravy forem. Na vývoji nových řešení a technologií KOH-I-NOOR RONAS spolupracuje nejen se samotnými vývojáři a designéry konstrukcí, ale často se obrací s dotazem na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Díky tomu, že v České republice sídlí řada důležitých dodavatelů do automobilového průmyslu, dodává firma KOH-I-NOOR RONAS svou produkci z 60 procent právě na tuzemský trh. Jedním z dalších neméně důležitých trhů je především Německo.

Prosperita a investice

I přes nestabilitu automobilového trhu firma KOH-I-NOOR RONAS zaznamenává z hlediska obratovosti velké úspěchy. Zatímco v letech 2012 a 2013 byl obrat kolem 320 milionů korun, počínaje rokem 2014 se firmě Koh-I-Noor Ronas daří stabilně dosahovat tržeb až okolo 350 mil. Kč, s předpokladem nárůstu v roce 2017 až na 360 mil. Kč.

Jednou z posledních opravdu masivních investic ve společnosti KOH-I-NOOR RONAS bylo dovybavení lisovny v roce 2005–2006 v hodnotě 100 milionů korun.

Objemy peněžních prostředků investovaných do strojního parku pokračovaly v roce 2014, celkově za cca 27 mil. Kč - byl uveden do provozu nový hloubící CNC stroj od firmy CHARMILES a CNC obráběcí centrum HERMLE. Dále byl pořízen nový vstřikovací lis  ARBURG a některé  lisy byly vybaveny automatizací pro zakládání zálisků a kontrolu parametrů výlisků.  Další investice byly směrovány do kontroly kvality, kde byl pořízen nový heliový tester netěsností.

Dále rokem 2015 bylo navázáno investicemi za cca 37 mil. Kč,  byla dokončena výstavba nového skladu pro lisovnu plastů za cca 15 mil. Kč. V tomto roce také pokračoval  projekt na zvýšení konkurenceschopnosti a produktivity výroby obnovou strojního parku, kdy byly pořízeny nové produktivní stroje – dvě CNC obráběcí centra a drátová řezačka pro nástrojárnu. Pro lisovnu byl pořízen další vstřikovací lis a další lis byl doplněn automatizací pro zakládání zálisků.  Další investice byly směrovány do kontroly kvality, zde byla pro lisovnu pořízena nová kontrolní stanice pro kontrolu těsnosti zálisků a pro nástrojárnu optický měřicí přístroj.

Společnost KOH-I-NOOR RONAS si zakládá především na konzervativním způsobu obchodování. Své klienty získává svou dobrou pověstí a dovedností vyrobit precizní výrobek. Svou produkci neprezentuje žádnou klasickou reklamní formou jako inzeráty či spoty v televizi, snaží se přistupovat ke každému zákazníkovi individuálně. Svou výrobu představuje pravidelně na odborných veletrzích především v Německu. Na těchto veletrzích firma neprezentuje pouze své výrobky, ale navazuje důležité kontakty a navíc se snaží vysledovat nové trendy a technologie, aby nezůstala pozadu za konkurencí.

 

 

KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.

F. A Gerstnera 21/3

České Budějovice

371 30

Česká republika

 

Tel.:+420 389 000 308, 389 000 168

Fax: +420 389 000 303

E-mail: gumarna@koh-i-noor.cz

Internet: www.koh-i-noor.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/koh-i-noor-hardtmuth-a-s

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU