banner
5 nejnovějších poptávek
Stavební práce
Visutá terasa
Stavební úpravy
Stavební úpravy
Rotační tabletovací lis
5 nejnovějších nabídek
Váš tryskací stroj nepracuje správně?
Mokré lakování
PC vytlačovací - čirá - 20 t.
HDPE vstřikovací , MFI 5-7 40 t tříděno na jednotlivé barvy
Frézky nástrojářské - FN 32, výrobce TOS

Zatravňovací dlažba Pur-plast - GREEN PLANET Investment, s.r.o.

03/02/2022

Zatravňovací dlažba Pur-plast

V době, kdy zelené zatravněné plochy ustupují asfaltu a betonu, přicházíme s ideálním řešením na zpevnění travnatých ploch, které má skvělé technické vlastnosti a je velmi šetrné k životnímu prostředí. Zatravňovací dlažba nabízí pevnostní vlastnosti tradičních povrchů, jako je beton nebo živičné směsi, zároveň však umožňuje zachovat přirozený ráz zatravněné plochy. Zatravňovací tvárnice Pur-plast jsou vhodné i na zpevnění silně zatěžovaných travnatých ploch, jako jsou parkoviště, příjezdové cesty, kolejiště, jízdárny, paddocky apod.

dlažbaJak se zatravňovací dlažba vyrábí?

Zatravňovací dlažba se vyrábí z plastového recyklátu se zásadním podílem polyetylenu, který získáváme z průmyslových i komunálních odpadů. Materiál tvárnic je UV stabilní a neutrální k životnímu prostředí. Případná likvidace zatravňovací dlažby je taktéž šetrná k přírodě – materiál je totiž stoprocentně recyklovatelný.

Kde najdou zatravňovací tvárnice využití?

Zatravňovací tvárnice využijete všude tam, kde potřebujete zpevnit nadměrně zatěžované travnaté plochy – zahrady, golfová hřiště, přírodní parkoviště, příjezdové cesty, odstavné plochy, chodníky, kolejiště, jízdárny, paddocky. Zatravňovací dlažba zachovává přirozenou propustnost půdy a tím i koloběh dešťové vody v přírodě. Více o možnostech použití najdete na stránce Použití zatravňovací dlažby.

Pět výhod zatravňovací dlažby Pur-plast

Zatravňovací tvárnice fungují jako variabilní stavebnice. Základní prvky mohou být obohaceny o speciální doplňky, díky kterým může zatravňovací systém přesně kopírovat tvar terénu.

 1. Plastová zatravňovací dlažba zachovává přirozený koloběh vody - do podloží se vsákne mnohem více vody, než umožňují tradičně využívané materiály (beton, živičné povrchy, zámková dlažba).

 2. Tvárnice mají výborné technické vlastnosti – zatravňovací dlažba je odolná proti povětrnostním vlivům, UV záření i kyselým dešťům. Více informací o technických vlastnostech.

 3. Zatravňovací dlažba se snadno pokládá a instaluje – díky speciálnímu systému zámků je pokládka zatravňovací dlažby jednoduchá a rychlá – postup najdete na stránce „pokládka zatravňovací dlažby".

 4. Dlažbou zpevníte jakýkoliv terén – zatravňovací tvárnice zpevní i nerovný terén, přitom zachovají jeho přirozený ráz. Po zpevněné ploše můžete jezdit vozem, na koni apod., aniž byste ji poškodili.

 5. Tvárnice mají vyvážený poměr cena / výkon - zatravňovací dlažba je velmi kvalitní a díky moderní výrobě i cenově dostupná. Ceny zatravňovací dlažby najdete v našem ceníku.

Pokládka zatravňovací dlažby

Pokládka zatravňovacích tvárnic je díky jejich nízké hmotnosti a speciálnímu systému bezpečnostních zámků velmi snadná a rychlá. Jeden člověk položí za hodinu až 100 m2 zatravňovací dlažby. Okraje tvárnic jednoduše přizpůsobíte přiřezáním.

Jak probíhá pokládka zatravňovací dlažby?

Zatravňovací dlažba je pokládána ve čtyřech základních vrstvách. Způsob pokládky je možné přizpůsobit individuálním požadavkům zákazníka a konkrétní krajině.

výplň tvárnic

Výplň zatravňovacích tvárnic

Zatravňovací tvárnice Pur-plast lze plnit mnoha materiály. K zatravnění se doporučuje použít směs písku a humusu (travní substrát). Výplň zpravidla dosahuje 1cm pod horní hranu tvárnice.

Zatravňovací tvárnice Pur-plast

Zatravňovací tvárnice Pur-plast

Podle způsobu aplikace je možné využít několik typů tvárnic, které byly vyvinuty a optimalizovány pro jednotlivé typy povrchů. O nejvhodnějším řešení pro zpevnění vašeho pozemku se můžete poradit s našimi odborníky.

Vyrovnávací vrstva

 

Vyrovnávací vrstva

K vyrovnání případné vrstvy nerovností nosné vrstvy je možné systém tvárnic položit na vrstvu drti (frakce 4/8 mm) o maximální tloušťce 2 cm.

Technická data zatravňovací dlažby

Špičkové zatravňovací tvárnice vynikají výbornými technickými vlastnostmi, díky kterým nacházejí široké uplatnění při zpevňování různých druhů travnatých ploch. Tvárnice kombinují pevnost asfaltu nebo betonu, ekologickou nezávadnost a perfektní vzhled.

Vlastnosti špičkové zatravňovací dlažby Pur-plast

 • vysoká zatížitelnost – tvárnice Pur-plast vydrží zátěž do 350t/m2

 • teplotní stálost – tvárnice odolají i velmi nízkým nebo vysokým teplotám. Vykazují teplotní stálost od minus 30°C do plus 85°C. Tvarové změny jsou při extrémních teplotách minimální a jsou eliminovány promyšlenou konstrukcí. 

 • ekologická nezávadnost – plastové zatravňovací tvárnice jsou zdravotně nezávadné, šetrné k životnímu prostředí a stoprocentně recyklovatelné

 • odolnost – tvárnice jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mrazu a UV záření. Nepoškodí je ani agresivní kyseliny nebo louhy.

 • protiskluzový povrch – zatravňovací dlažba je bezpečná a nerozbitná

 • variabilita – zatravňovací tvárnice je možné díky speciálním doplňkům využít i pro členitý povrch se svahy a zatáčkami

Nosná vrstva

Nosná vrstva

Pro vytvoření nosné vrstvy  k zajištění optimální drenáže plochy se doporučuje použít štěrkodrť (frakce 5/32 až 5/63 mm). Výšku nosné vrstvy je třeba zvolit podle předpokládaného zatížení plochy a všeobecných předpisů o stavbě cest a silnic.

1. Pokládka zatravňovacích tvárnic

Pokládku provádějte na vyrovnávací vrstvu tak, že vždy začnete u nejnižšího místa a postupně směřujete k nejvyššímu. Pokud byste i přes dřívější vyrovnání povrchu přeci jen potřebovali nějakou část dorovnat, použijte hlinitý písek nebo vhodnou směs jemné drtě a písku.

2. Kontrola usazení tvárnic

Jakmile celou zamýšlenou plochu pokryjete zatravňovací dlažbou, velmi pečlivě si zkontrolujte stabilitu jednotlivých tvárnic. Ty se totiž nesmí hýbat a ani prohýbat. Ignorování této skutečnosti může ve výjimečných případech při větším zatížení zapříčinit prasknutí tvárnic.

3. Vyplnění zatravňovacích tvárnic

Zatravňovací dlažbu lze vyplnit celou řadou materiálů. Chcete-li mít povrch zelený, pak použijte směs zeminy s vysokým podílem humusu, do které budou přidána travní semena. Prostor v tvárnicích však lze vyplnit i jemným štěrkem nebo jej můžete nechat prázdný - to v případě využití tvárnic jako dočasné komunikace na stavbě či například v průmyslových provozech. Budete-li chtít ozelenit parkoviště před vaším domem nebo prací, pak doporučujeme do směsi hlíny kromě semen přidat i absorbent ropných látek.

Zatravňovací dlažba v nerovných terénech

Zatravňovací tvárnice Pur-plast je možné doplnit o speciální doplňkové díly, jako jsou parkovací značky pro vyznačení parkovacích míst nebo klínové prvky pro vytváření křivek a oblouků. Tvárnice tak bez problémů položíte i v členitém terénu. Zámkový systém umožňuje kopírovat terénní křivky a zároveň stále zajišťuje bezpečné spojení jednotlivých dlaždic v jednolitém celku.

Pokládka zatravňovací dlažby krok za krokem

Prohlédněte si sérii fotografií a přesvědčte se o tom, že je pokládka zatravňovacích tvárnic skutečně velmi jednoduchá.

pokládka

pokládka

pokládka

pokládka

 

 

GREEN PLANET Investment, s.r.o.

Piletická 61/36a

Hradec Králové

500 03

Česká republika

 

Tel.:+420 495 454 480

Mob.:+420 603 472 183, 603 472 169

Fax: +420 495 212 681

E-mail: kos.kessner@k-o-s.cz; plasty@kessner.cz

Internet: www.k-o-s.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/green-planet-investment-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU