banner
5 nejnovějších poptávek
Dodávka zvedáků
Veřejné WC
Vybudování spisovny
Výměna dožilých osvětlovacích těles
Dodávka olejů, maziv a dalších produktů
5 nejnovějších nabídek
Certifikáty - Schwer Fittings
H2-lok šroubení se dvěma svěrnými prstenci
Chemie pro čistění vod
Balící linky - Ovinování palet
Nabídka - permanentní magnety - feritový blok - 19,8x15,2x6 (MA) mm

Úpravny vody - HUTIRA - BRNO, s.r.o.

05/03/2023

 

Úpravny vody pro obce Nedašova Lhota a Nedašov

Závěrem minulého roku jsme předali úpravny vody pro obce Nedašova Lhota a Nedašov. Obě obce bojovaly od roku 2018 s kritickým nedostatkem pitné vody a pro zajištění zásobování občanů používaly cisterny od SSHR, které několikrát denně přivážely vodu. Tato situace se bohužel nezlepšovala ani v zimě. Proto se obě obce rozhodly vybudovat úpravny vody a zajistit tak svým občanům dostatek kvalitní pitné vody. Projekty byly spolufinancovány dotacemi Státního fondu životního prostředí.

Ve výběrovém řízení zvítězila naše společnost, HUTIRA – VISION. Jako generální dodavatel jsme řešili kompletní inženýring, stavební práce, dodání a zprovoznění technologie, proškolení personálu, provozní řád a analýzu rizik. Samozřejmostí je také záruční a pozáruční servis a non-stop havarijní služba.

V obci Nedašova Lhota se vstupní voda částečně jímá z nově vybudovaného vrtu a částečně z říčky Nedašovky, kde jsme zpevnili koryto potoka a pro zajištění dostatečného množství pitné vody vybudovali podzemní akumulační nádrž o objemu 25 m3. Na základě rozboru vstupní vody jsme navrhli a vyrobili nejvhodnější technologii na úpravu vody v zatepleném, klimatizovaném kontejneru, který jsme na přání investora obložili dřevem. Kontejner jsme použili z důvodu urychlení a zlevnění výstavby a zkrácení legislativního procesu.

Nedašově se pro úpravu pitné vody budou využívat starší vrtané studny, které jsme revitalizovali. Technologie je umístěna v technickém suterénu místní školy. Je řešena jako modulární systém, tedy v případě vybudování dalšího vrtu je možnost přidáním dalšího modulu navýšit kapacitu.  Pro akumulaci byly u areálu školy zabudovány dvě nádrže o objemu 50 m3.  Odtud bude voda pomocí automatické tlakové stanice distribuována do vodovodní sítě.

Potřebujete též vyřešit problém s pitnou vodou ve Vaší obci?

Neváhejte nás kontaktovat na: info@hutiravision.com

Akumulace Nedašov

Úpravna Nedašova Lhota

Technologie úpravny  Nedašova Lhota

Zpevněné koryto říčky Nedašovky

HUTIRA - BRNO, s.r.o.

Vintrovna 398/29

Popůvky u Brna

664 41

Česká republika

 

Tel.:+420 541 212 144

Fax: +420 541 219 763

E-mail: info@hutira.cz; obj.brno@hutira.cz

Internet: www.hutira.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/hutira-brno-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU